Aktualności

Koło Naukowe Młodych Politologów z legnickiej PWSZ zorganizowało po raz dziesiąty Forum Młodych Politologów. Tym razem zajęto się tematem roli kobiet w polityce i biznesie.

Podczas swojego wystąpienia podczas Forum Młodych wicewojewoda Ilona Antoniszyn-Klik zachęcała kobiety do aktywności i uczestniczenia w życiu publicznym.

-Potrzebna jest większa ilości kobiet w polityce, aby pokazać kobiecy punkt widzenia na wiele spraw - mówiła do studentów uczestniczących w dyskusji. - Kobiety częściej są bez pracy, mają niższe wynagrodzenia podczas gdy powinno być dokładnie odwrotnie. To kobiety są lepiej wykształcone – dodała.

Wyliczyła też, gdzie kobiet nie ma. Na Dolnym Śląsku kobiety nie piastowały do tej pory funkcji marszałka ani wojewody. Nie znajdziemy też kobiet, które rządziłyby w miastach Dolnego-Śląska. Wszędzie prym wiodą mężczyźni.

- A przecież od pewnego poziomu wykształcenia nie ma różnic kompetencyjnych. Pomimo największej empatii ze strony mężczyzn, nie będą oni wstanie pomóc kobietom w ich kłopotach i problemach – tłumaczyła Ilona Antoniszyn -Klik.

W opinii wielu uczestników konferencji dzięki kobietom można stworzyć o wiele lepszy klimat dla przedsięwzięć. Nie przypadkiem mówi się, że kobiety łagodzą obyczaje.

Z sali padły pytania m.in. o parytety oraz o to, czy w związku z nimi do polityki nie wpuści się kobiet nie nadających się do tej roli.

-Tak, kobieta idąca do polityki może być niewypałem - odpowiedziała wprost Antoniszyn -Klik – Jednak mężczyźni niekompetentni także istnieją – dodała.

Autor: ps
Źródło: www.lca.pl
Data publikacji: 10.05.2011r.

<< powrót