Aktualności

W legnickiej „Rezydencji” odbyła się Gala X edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Gospodarce. Galę prowadzili: Władysław Iwanyniuk - prezes zarządu legnickiego oddziału Okręgowego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Beata Jurak - dyrektor biura legnickiego oddziału Stowarzyszenia. Honorowym patronem konkursu jest prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, którego reprezentowała wiceprezydent Jadwiga Zienkiewicz.

- W tym roku do konkursu przystąpiła młodzież z klas maturalnych czterech szkól naszego regionu - wyjaśnił Władysław Iwanyniuk. - Cieszy coraz większe zainteresowanie tym konkursem. Do I etapu zgłosiło się 111 uczniów, z których 40 zakwalifikowało się do rywalizacji międzyszkolnej.

Organizacja II etapu odbyła się przy wydatnym wsparciu PWSZ im. Witelona w Legnicy, a maturzyści rywalizując w sali wykładowej legnickiej uczelni mogli poczuć smak studiowania w jednej z najlepszych polskich szkół wyższych zawodowych. Ostatecznie, zaskakując wysokim poziomem wiedzy ekonomicznej i gospodarczej, do finału weszło 21 uczniów. Finałowa rozgrywka była tak emocjonująca i stojąca na tak wysokim poziomie, że wybitni polscy ekonomiści w osobach Kołodki, Belki czy Balcerowicza mogą być spokojni o swoich następców wywodzących się ze szkół regionu legnickiego.

W kategorii drużynowej zwyciężyła reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego z Legnicy (z tej szkoły do konkursu przystąpiło najwięcej, bo 43 uczniów - przy. red.) w składzie: Paulina Dębiak, Katarzyna Hucał, Jakub Jamrozik, Agata Kowaluk, Weronika Nowak, Konrad Olchowy, Robert Orlankowicz, Sandra Szłapa, Dominik Zaraś  i Magdalena Żbikowska. Opiekunami grupy byli Jolanta Frączek-Hop i Halina Antosik. Dyrektorka szkoły Malgorzata Boczoń zbierająca zewsząd gratulacje za postawę uczniów swojej szkoły była niesamowicie dumna i bardzo szczęśliwa.

Drugie miejsce zajęła drużyna Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego z Jawora w składzie: Wojciech Czerniawski, Ewelina Kalinowska, Barbara Kubusiak, Kamila Lewandowska i Natalia Lewandowska. Opiekunem grupy był Adam Sawicki.

Trzecie miejsce zajął Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego z Lubina w składzie: Natalia Bakacz, Ilona Lisecka, Grzegorz Raduchowski i Ilona Walczyńska. Czwarta była reprezentacja Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach. Z tej szkoły do finału zakwalifikowały się Agnieszka Franczak i Honorata Markiewicz.

W rywalizacji indywidualnej najlepszą wiedzą i… bezstresowym podejściem do zagadnień współczesnej ekonomii wykazała się Kamila Lewandowska z  PCKZ w Jaworze. Jej sukces ogromnie ucieszył wicedyrektor szkoły panią Lucynę Buczkowską. - Nie ukrywam, że swoją przyszłość po studiach wiążę z pracą w branży ekonomicznej - cieszyła się Kamila, która przyznała, że kocha matematykę i rachunkowość.

Kolejne miejsca na podium zajęli uczniowie z legnickiego Ekonoma: Jakub Jamrozik i Sandra Szłapa.

Dodajmy, że na tej podniosłej uroczystości nie zabrakło Tomasza Pakuły, który przed laty wespół z panią Krystyną Maziarz był inicjatorem powołania do życia konkursu. Na sali była także Maria Pawlak ze Stowarzyszenia okręgu dolnośląskiego. Była także wicestarosta legnicka Lilia Walasek i przewodniczący Rady Miasta Jan Szynalski. Nie zabrakło przedstawicieli firm, które wsparły finansowo konkurs: Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Legnicy i Energetyka spółka z o.o z Lubina. Nagrody ufundowali: Urząd Miasta w Legnicy, Starostwo Powiatowe w Legnicy, PKO BP I oddział w Legnicy, PWSZ im. Witelona, Biuro Informatyki Format i poseł do parlamentu Europejskiego profesor Ryszard Legutko.

Po części oficjalnej, bardzo podniosłej i zarazem sprawnie zorganizowanej, rozpoczęły się rozmowy kuluarowe, w których najczęściej można było usłyszeć komplementy pod adresem młodzieży startujące w konkursie wiedzy o gospodarce. - Z taką młodzieżą i ich wiedzą o ekonomii kolejny kryzys nam nie grozi - dało się słyszeć.

Autor: Zbigniew Jakubowski
Źródło: www.e-legnickie.pl
Data publikacji: 22.03.2013r.

<< powrót

  • Uczelnia Liderów
  • Uczelnia Liderów
  • Uczelnia Liderów
  • Uczelnia Liderów
  • Uczelnia Liderów
  • Uczelnia Liderów
  • Uczelnia Liderów
  • Uczelnia Liderów
  • Uczelnia Liderów
  • Dobra Praca 2020/2021