Aktualności

Legniccy organizatorzy XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kończą przygotowania do tegorocznej edycji imprezy. Niedzielna kwesta potrwa do godz. 20.00, nie obędzie się bez orkiestrowych atrakcji.

W najbliższą niedzielę na ulice Legnicy wyjdą wolontariusze legnickiego sztabu. W tym roku, podobnie jak przy okazji XVII Finału, zebrane do puszek fundusze zostaną przeznaczone na potrzeby oddziałów onkologii dziecięcej.

- Dlaczego wspieramy ten sam cel, co w roku ubiegłym? Potrzeby na oddziałach onkologii dziecięcej są po prostu olbrzymie. W zeszłym roku udało nam się zebrać około 40 milionów złotych to jednak wciąż za mało. Za pieniądze zebrane w ramach XVIII Finału planujemy zakupić m.in. tomografy komputerowe i aparaty do neuronawigacji – mówi Mateusz Różański z legnickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W legnickim sztabie, który ulokowano w kawiarence internetowej przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, pracuje ok. 25 osób, na ulicach pojawi się natomiast 300 wolontariuszy. Organizatorzy legnickiego Finału wiążą z nim ambitne cele.

- Chcemy przekroczyć sumę 100 tysięcy złotych. Przed rokiem udało nam się zebrać ponad 94 tysięce, myślę więc, że cel ten jest jak najbardziej realny – uważa Mateusz Różański.

Legnicki sztab będzie jednym z 1500 placówek na terenie kraju. Orkiestra doczekała się także swoich sojuszników poza granicami Polski. Na całym świecie istnieje już 27 sztabów WOŚP, m.in. w Arabii Saudyjskiej, Grecji, Kanadzie, Kosowie, Niemczech, Wielkiej Brytanii czy USA.

Autor:pp
Źródło: www,legnica24.net
Data publikacji: 7.01.2010r.

<< powrót