Łączna powierzchnia budynku wynosi 1900 m2. Znajdują się w nim cztery sale wykładowe mogące pomieścić łącznie blisko 1 000 osób. Sale zajmują łącznie 916,2 m2 powierzchni.

Jest to najnowocześniejszy obiekt tego typu na Dolnym Śląsku i w Polsce, a niektóre zastosowane w nim rozwiązania techniczne są unikalnymi w Europie. Modułowa konstrukcja pozwala na dowolną konfigurację, w zależności od potrzeb można połączyć trzy sale w jedną, która mieści ponad 700 słuchaczy lub podzielić na trzy mniejsze, po około 250 osób każda.

Po podzieleniu każda sala jest niezależna. Ma samodzielną katedrę z pełnym wyposażeniem i jest oddzielona od pozostałych dźwiękoszczelną ścianą. W przypadku połączenia sal obraz z jednej katedry jest przekazywany na wszystkie trzy ekrany. Można także przesyłać obraz i dźwięk do czwartej sali.

W ten sposób w wykładzie może uczestniczyć jednocześnie niemal tysiąc osób. W salach zastosowano jedyne w Polsce, a być może w Europie, rozwiązanie polegające na możliwości składania trybun przy półkolistym ustawieniu siedzeń.

Całkowite złożenie i zsuniecie trybun powoduje utworzenie hali, w której można zorganizować zawody sportowe, targi, wystawy lub imprezy kulturalne. Wszystkie pomieszczenia dydaktyczne wyposażono w nowoczesne urządzenia dla potrzeb kształcenia - wizualizery, komputerowe projektory multimedialne, ekrany wizyjne, kamery, itp.

powrót