Ranking szkół wyższych 2009

Sukcesy PWSZ im. Witelona w Legnicy w rankingach szkół wyższych

Jaką uczelnię wybrać? Już niedługo na to pytanie będą musieli odpowiedzieć sobie maturzyści. Czym się kierować przy podejmowaniu decyzji, która może zaważyć na przyszłości młodego człowieka? Na co zwracać szczególną uwagę? Pomocne mogą się okazać najnowsze ranking szkół wyższych.

Najlepsza wśród PWSZ-tów

W rankingu szkół wyższych 2009, przeprowadzonym przez dziennik „Polska The Times” oraz Akademickie Centrum Informacyjne w Poznaniu Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy znalazła się na pierwszym miejscu wśród typu państwowych wyższych szkół zawodowych w Polsce. Potwierdzeniem zdobytej pozycji jest statuetka, którą władze naszej Uczelni odebrały 26 maja w Poznaniu.
 
W sumie oceniono 169 uczelni publicznych i niepublicznych. Akademickie Centrum Informacyjne, tworząc ranking, brało pod uwagę cztery kryteria: siłę intelektualną uczelni, współpracę międzynarodową, ofertę kształcenia oraz przyjazne studiowanie.

Przedstawione rankingi szkół wyższych świadczą o tym, że studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród studentów jak i pracodawców, którzy chętnie zatrudniają naszych absolwentów w swoich firmach.

Nagrodę odebrały władze naszej Uczelni rektor prof. dr hab. inż. Ryszard K. Pisarski oraz kanclerz mgr Jerzy Stefaniak.

Pozycja Szkoła i miasto Suma przeskalowana do 100

1 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy 100,00
2 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta St. Wojciechowskiego 95,54
3 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie 94,02
4 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wielkopolskim 93,37
5 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu 92,64
6 Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu 89,36
7 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie 75,26
8 Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży 69,58
9 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie 68,57
10 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie 67,97
11 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Amosa Komeńskiego 65,74
12 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu 63,62
13 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu 62,72
14 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Oświęcimiu 62,25
15 Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu 60,10

Jak już informowaliśmy w rankingu szkół wyższych 2009, przeprowadzonym przez dziennik „Rzeczpospolita” oraz miesięcznik edukacyjny „Perspektywy” Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy znalazła się na szóstym miejscu wśród państwowych wyższych szkól zawodowych w Polsce.

Kapituła rankingu, opublikowanego przy ocenie szkół wyższych wzięła pod uwagę 19 kryteriów określający prestiż tj. preferencje pracodawców i ocenę kadry akademickiej, siłę naukową, czyli rozpiętość oferty kształcenia i dobór jakościowy w rekrutacji, warunki studiowania - tu między innymi nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach, dostępność tychże kadr dla studentów, zasoby i komputeryzacja biblioteki, wielokulturowość środowiska akademickiego, możliwość rozwijania zainteresowań oraz wspieranie absolwentów, umiędzynarodowienie studiów.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zdobyła 79,11 punktów, natomiast w kwestii umiędzynarodowienia studiów zdobyliśmy maksimum 100 punktów i pod tym względem nie było uczelni, która by nas wyprzedziła.
 
Ponadto w kwietniu bieżącego roku nasza Uczelnia została wyróżniona tytułem „Pozytywista Roku 2008”. Tytuł przyznano za popieranie przedsiębiorczości wśród młodego pokolenia Polaków oraz za wkład wniesiony w organizacje Legnickiego Konkursu Wiedzy o Gospodarce i Turystyce.

Wręczenie wyróżnień nastąpiło 30 maja 2009 roku  w sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie podczas Gali Finałowej Ogólnopolskiego Programu Wspierającego Edukację Młodzieży oraz Kongres Pokolenia JP II w Hołdzie Janowi Pawłowi II.

Tytuł „Pozytywista Roku 2008” odebrały władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, rektor prof. dr hab. inż. Ryszard K. Pisarski, prorektor ds. dydaktyki i studentów dr Kazimiera Jaworska oraz kanclerz mgr Jerzy Stefaniak.

Aktualności