Deklaracja dostępności Strony głównej uczelni www.pwsz.legnica.edu.pl/index.php

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Strona główna uczelni.

• Data publikacji strony internetowej: 2018-06-01
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-02-01

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

• W serwisie występują treści nietekstowe nie zaopatrzone w teksty alternatywne;
  • W serwisie w galerii wideo podlinkowane są treści wideo na oficjalnym kanale YouTube (pwszlegnica) z oryginalnymi treściami stworzonymi przez uczelnię. Treści te nie posiadają audiodeskrypcji lub alternatywy tekstowej.
  • W serwisie występuje zaburzona struktura nagłówków.
  • Strony serwisu nie zachowują się w pełni w sposób responsywny
  • W serwisie część treści tekstowych ma zbyt niski kontrast
  • Niektóre podstrony – takie jak galeria – blokują możliwość powiększania treści na urządzeniach mobilnych „gestem szczypania” (pinch-to-zoom).
  • Serwisu nie da się w pełni obsługiwać za pomocą klawiatury
  • W serwisie brak jest mechanizmu tzw. skip-links
  • W serwisie poszczególne podstrony nie posiadają unikatowych tytułów
  • Serwis nie przechodzi walidacji HTML.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzono dnia: 2020-10-27
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2021-10-27

Deklarację sporządzono na podstawie oceny podmiotu zewnętrznego przeprowadzonej przez Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

• Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Paweł Piech.
  • E-mail: piechp@pwsz.legnica.edu.pl
  • Telefon: 76 723 23 41

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• Organ nadzorujący: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy
  • Adres: ul. Sejmowa 5a, 59-220
  • E-mail: piechp@pwsz.legnica.edu.pl
  • Telefon: 76 723 23 41

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna