Jak skorzystać z sieci bezprzewodowej na terenie Uczelni?

Prosimy pamiętać o tym że publiczne punkty dostępowe są zazwyczaj sieciami o swobodnym dostępie i wiążą się one z pewnym zagrożeniem. Dokładamy wszelkich starań, żeby zapewnić naszym Studentom możliwość bezpiecznego korzystania z dostępu do Internetu, tym niemniej przypominamy o tym fakcie w kontekście takich operacji, jak chociażby transakcje bankowe.

Administratorzy PWSZ-WiFi

1.       W swoim komputerze lub telefonie włącz kartę sieciową zgodną ze standardem 802.11 b lub g. Karta musi być tak skonfigurowana, by parametry protokołu IP uzyskać automatycznie.
 

2. Z listy dostępnych w danej lokalizacji sieci wybierz tę o nazwie PWSZ-WiFi.
Zrzut ekranu-2.jpg

3.         Po pomyślnym połączeniu z siecią otwórz przeglądarkę internetową i otwórz dowolną stronę internetową, np. http://google.pl . Zostaniesz automatycznie przekierowany do strony logowania.

4.         Jeżeli nie posiadasz konta dostępowego, kliknij na odnośnik „Załóż nowe konto lub wyślij nowe hasło”

 

5.         Wprowadź swój numer indeksu oraz numer PESEL i kliknij przycisk „Wyślij”. W tym momencie dokonane zostanie sprawdzenie poprawności danych. Jeżeli osoba o takich danych widnieje w bazie informacji o studentach, konto dostępowe do sieci bezprzewodowej zostanie stworzone, a hasło niezbędne do logowania zostanie wysłane na konto pocztowe http://studenci.pwsz.legnica.edu.pl 

6.       Następnie zalogować się do konta pocztowego (Adres powyżej.  Nazwa użytkownika to numer indeksu, numer PESEL zaś stanowi hasło początkowe). W otrzymanej wiadomości  znajdzie się hasło, które należy użyć do logowania do sieci bezprzewodowej. Proszę pamiętać, że wszystkie hasła początkowe powinny być natychmiast zmienione na własne!